Ligakupa: A Chelsea kiütötte a Nottinghamet – videóval

A Chelsea a Stamford Bridgen ütötte ki az alsóbb osztályú ellenfelét, a Nottinhgamet a kupában. A találkozó lényegében az első félidőben lezárult, így Conte csapata is ott van a legjobb 16 között.

kenedy

Chelsea – Nottingham 5-1 (3-0)
Helyszín: Stamford Bridge
Gólszerzők: Kenedy (12.), Batshuayi (18.,53.,85.), Musonda (39.) ill. Darikwa (90+2)
Sárga lapok: ill. Hobbs (21.)
Kiállítva:

Chelsea: Caballero – Cahill, Christensen (Clarke-Salter 71.), Rüdiger – Kenedy, Bakayoko, Fabregas (Ampadu 56.), Zappacosta (Sterling 76.)- Hazard, Batshuayi, Musonda Vezetőedző: A. Conte

Notthingam: Henderson – Worral, Hobbs, Mancienne – Lichaj, Bouchalakis, Osborn, Dowell (Clough 74.), Fox (Darikwa 59.) – Cummings, Walker (Brereton 65.) Vezetőedző: M. Warburton

Conte csapata bár felforgatva, de így is bombaerősen fogadta a Nottinghamet, az erő és a sebességkülönbség pedig már a 12. percben kijött. Ekkor Kenedy vágta be kapásból Rüdiger ívelését, majd 6 percre rá ismét örömködhettek a Chelsea drukkerek, ugyanis Batshuayi is megzörgette a vendég hálót. A belga csatár honfitársa a kezdőbe újra visszakerülő Eden Hazard passzát lőtte be Henderson lábai között. a Folytatásban a nyomás nem került le a vendégekről, ám a következő gólig egészen a 39. percig kellett várni. Musonda Fabregas passzát vágta be laposan és zárta le a félidő vége előtt a mérkőzés lényegi kérdéseit. Ezzel a megnyugtató 3-0-ás előnnyel vonulhattak a londoni kékek a szünetre. A második játék 8. percében ismét ugorhattak a nézők, ugyanis Batshuayi duplázott, mily meglepő ismét Hazard passzából, ezzel pedig már 4-0 volt. A 85. percben jött az 5. is, méghozzá ismét Batshuayi révén, aki így már mesterhármasnál járt, még ha erről kevésbé is tehetett, ugyanis Kenedy elemi erejű lövése a kapufáról visszapattanva épp a belga csatárt találta telibe és a labda így pattant be a kapuba. A hosszabbításban megvolt a vendég csapat szépségtapasza is, ugyanis Darikwa révén szépíteni tudtak, így 5-1 a vége. a Chelsea magabiztosan van ott a Carabao Kupa legjobb 16 csapatában.