Premier League: A Watford otthon intézte el az Arsenalt- videóval

A szombati nap zárótalálkozóján a Watford fogadta az Arsenal csapatát. A vendégek végig gyengén és fásultan játszottak és a vezetés ellenére sem tudtak pontot szerezni, így a Chelsea után a másik londoni nagy csapat is bukott.

silva

Watford – Arsenal 2-1 (0-1)
Helyszín: Vicarage Road Vezette: N. Swarbrick
Gólszerzők: Deeney (71. b.u.), Cleverley (90+2.)ill. Mertesacker (39.)
Sárga lapok: Kabasele (64.) ill.
Kiállítva: –

Watford: Gomes – Holebas, Mariappa (Carrillo 63.), Britos; Femenía – Doucouré, Kabasele – Cleverley, Pereyra (Capoue 81.), Richarlison – Gray (Deeney 71.) Vezetőedző: M. da Silva

Arsenal: Cech – Koscielny (Holding 85.), Mertesacker, Monreal – Bellerin, Elneny, Xhaka, Kolasinac – Iwobi, Welbeck (Özil 61.)- Lacazette (Giroud 68.) Vezetőedző: A. Wenger

Nem estek egymásnak a csapatok a mérkőzés kezdetekor. Nem túl nagy meglepetésre a jóval nagyobb játékerőt képviselő Arsenal uralta a játékot, ám ez mindösszesen a labdabirtoklásban mutatkozott meg. A jól szervezett Watford szépen zárta a területeket, a Welbeck-Lacazette-Iwobi trió előtt, akik nem tudtak mit kezdeni velük. Az első komolyabb veszélyt egy Elneny bomba jelentette, de itt sem kellett beavatkoznia Gomes kapusnak. A félidő végéhez közledve érkezett az első szöglet a vendégektől és az első gólt is meghozta. A 39. percben Per Mertesacker emelkedett a magasba Xhaka szöglete után és fejelt elemi erővel a Watford kapujába, ezzel megszerezve az Arsenalnak az oly fontos előnyt. A folytatásban az “Ágyúsok” megnyugodtak és a vezetésből adódó területeket be tudták játszani és többször is növelhették volna az előnyüket, azonban ez nem sikerült. Így maradt a 0-1, amivel vonulhattak a felek a pihenőre. A második játékrészben a játék képe nem változott továbbra is az Arsenal volt a dominánsabb fél. Ám a Watford kezdte átvenni az irányítást, hozzátartozik az igazsághoz, hogy addig az Arsenal többször is eldönthette volna a meccset. A 71. percben aztán egy büntetőnek köszönhetően meg is lett az egyenlítés, Swarbircik játékvezető “megette” Richarlison esést a tizenhatoson belül, így Deeney tudott egalizálni. A hajrában az Arsenal már inkább csak a védekezésre összpontosított, ám az idén (sem) megy nekik, így Cleverly révén a 92. percben már a vezetést is megszerezte a Watford. Így nagy meglepetésre(?) otthon tartotta a 3 pontot és meg is előzte az Arsenalt a tabellán. Az “Ágyúsok” idén továbbra is nyeretlenek idegenben és bár még nagyon a szezon elején vagyunk, lényegében kiszálltak a bajnoki címért folyó versenyből.