PL: VÉGE! A Liverpool legyőzte a Manchester Cityt- videóval

Parádés mérkőzésen, parádés játékkal a Liverpool megszakította Pep Guardiola és a Manchester City veretlenségi szériáját és nagyon komolyan bejelentkezett a dobogóért Jurgen Klopp csapata.

2018-01-14T174903Z_589514824_RC11C8A47870_RTRMADP_3_SOCCER-ENGLAND-LIV-MCI

Liverpool – Manchester City 4-3 (1-1)
Helyszín: Anfield Road
Gólszerzők: Chamberlain (9.), Firmino (59.), Mane (61.), Salah (68.) ill. Sane (40.), Silva (84.), Gündogan (90+1.)
Sárga lapok: Firmino (60.), Milner (90+4.) ill. Otamendi (65.), Sterling (69.), Fernandinho (90+4.)
Kiállítva: –

Liverpool: Karius – Robertson, Lovren, Matip, Gomez – Wijnaldum, Can (Milner 79.)- Mane (Klavan 90+4), Salah (Lallana 88.), Chamberlain – Firmino Vezetőedző: J. Klopp

Manchester City: Ederson – Walker, Stones, Otamendi, Delph (Danilo 31.) – de Bruyne, Fernandinho, Gündogan – Sterling (Silva 84.), Aguero, Sane Vezetőedző: P. Guardiola

Parádésan kezdődött a találkozó az Anfielden, olyannyira,hogy a hazai közösnég már a 9. percben gólt kiálthatott Oxlade-Chamberlain révén szerezték meg a hazaiak az oly fontos vezetést. Ám Guardiola csapata nem tört meg és egyenlíteni tudott , bár erre egészen a  40. percig várni kellett, ám ekkora Sane egy kis megingást kihasználva betalált. Ennek ellenére Jurgen Klopp szervezett csapatát csak dicséret érhette ebben a félidőben. Így ezzel az 1-1-es döntetlennel vonulhattak a felek a szünetre. A második játékrészben azután beindult az “őrület”. Először Otamendi egy szöglet után “durrantotta” el a kapufát egy jól irányzott fejessel, ám ezután jöttek a hazai percek. Először a parádésan játszó Chamberlain lövését hárította Ederson, majd Salah beadásánál (?) is résen kellett lennie a brazilnak. Az 59. percben aztán már semmi  nem mentette meg a Cityt a bekapott góltól. Roberto Firmino egyszerűen “lenyomta” Chamberlain indítása után Stonest, majd parádésan emelt a kapuba, ezzel pedig újból megvolt a vezetést a hazaiaknak. És ha egy üzlet beindul, már pedig ez beindult, rá ugyanis 2 percre már kettő volt a hazai előny. Most Mané csapott le és zúdított Salah passzából egy hatalmas bombát a Ederson kapujába, majd hét perc elteltével már négyet számoltak a manchestereikre. Ugyanis a Liverpool gólgyárosa Salah a gólpassz után már gólt is jegyzett. Méghozzá nem is kicsit, Ederson rossz kirúgását szedte le a félpálya környékén, majd emelte vissza parádésan. Ekkora már az Anfielden mindenki hátradőlt és a mérkőzés végét várta, ugyanis, ahogy fentebb már említettük jól szervezett volt a hazai csapat. A 84. percben aztán Bernardo Silva révén szépített a City, mi több a 91. percben lett igazán meleg a “pite” amikor is Gündogan ismét beköszönt, ezzel 4-3 alakítva az állást. De a végére kicsit szétszórt Liverpool megúszta azt, hogy kiegyenlítsen a City pedig egy de Bruyne szabadrúgás után Aguero nem járt messze az egyenlítő találattól. A 4-3 tehát végeredménnyé alakult és nem túlzást azt állítani, hogy a szezon legjobb meccsét láthattuk, bár már ezt párszor leírtuk és elképzelhető, hogy még le is fogjuk. Vége tehát a Manchester City 30 tétmérkőzéses veretlen szériájának és a veretlen szezon esélyének is, ám ennek ellenére még mindig 15 pontos az előnyük az élen. Jurgen Klopp viszont megmutatta, hogy a Coutinho-ügy nem tett rosszat a Liverpoolnak és ideje őket nagyon komolyan venni.