Serie A: botlott az Inter az AS Roma ellenében – Videóval

A hétvége egyik rangadóját meglepetésre péntek este rendezték meg az olasz labdarúgó-bajnokság (Serie A) 15. fordulójában.

A találkozón az Inter kezdett be erősen, az első 8 percben Lukaku és Lautaro Martinez is szerezhetett volna gólt, de az argentin és a belga csatár sem célzott elég pontosan, így maradt a 0-0. Ezt követően a mezőnyharc dominált és komolyabb lehetőség nem is alakult már ki az első játékrészben Brozovic lövésén kívül, viszont a horvát néhány centivel kaput tévesztett, így gól nélküli döntetlennel mehettek pihenőre a csapatok. A második félidőben szintén csak a kék-feketék előtt adódott gólszerzési lehetőség, de a 49. percben Vecino lövését Mirante védeni tudja. A mérkőzés hajrájában jegyezhető fel a következő helyzet, a 83. minutumban Lukaku szerezhetett volna gólt, de fejese néhány centivel a kapu mellett szállt el. A mutatott kép alapján talán az Inter érdemelte volna mind a három pontot, ennek következtében a fővárosiak lehetnek elégedettek az egy ponttal. A Roma ezzel a bravúros döntetlennel ideiglenesen feljött a negyedik helyre, míg a Nerrazzuri így lekerülhet a trónról, ha a Juventus megveri a Laziót, ami szintén egy nehéz feladatnak ígérkezik.

Inter – AS Roma 0-0 (0-0)
Játékvezető: G. Calvarese, Helyszín: Stadio Giuseppe Meazza (San Siro)