La Liga: véget vetett rossz sorozatának az Atletico Madrid – videóval

Diego Simeone együttese a Real Betis otthonában szerette volna megszakítani 85 napja tartó negatív idegenbeli szériáját, de nem volt könnyű dolga az Atleticonak a Benito Villamarinban.

A Betis végig hatalmas labdabirtoklási fölényben játszott, az Atletico ellentámadásokra rendezkedett be. A második félidőben több lövéssel próbálkoztak a hazaiak, de az 58. percben egy egyéni hiba után Correa góljával a “matracosok” szerezték meg a vezetést (0-1). Ezután még inkább szerettek volna gólt szerezni a zöld-fehér mezesek, de a 84. percben Correa beadása után Morata talált be (0-2). Ekkor úgy tűnt, hogy eldőlt a három pont sorsa, de a 93. percben egy kapu előtti kavarodás után Bartra még szépíteni tudott, így felvillant a pontszerzés reménye a hazaiak előtt (1-2). A Betis sok lövéssel próbálkozott, de kevésszer találták el Oblak kapuját, így nem szereztek pontot.

Real Betis – Atletico Madrid 1-2 (0-0)
Gólszerzők: Bartra (93.) ill. Correa (58.), Morata (84.)