Serie A: legyőzte a Napolit a kiesés elől menekülő Lecce – videóval

A középmezőnyben tanyázó Napoli igazán izgalmas és fordulatos mérkőzést játszott a Lecce-vel.

Az első félidőben uralta a mérkőzést a Napoli, többet birtokolták a labdát, sok kapura lövéssel próbálkoztak, helyzeteket is kialakítottak. A 29. percben azonban a Lecce szerzett vezetést: Lapadula pofozott be közelről egy kipattanót (0-1). A vendégek ellentámadásokra rendezkedtek be, de a második félidő legelején Milik került kihagyhatatlan helyzetbe egy tökéletes centerezés után, igaz majdnem elpuskázta a ziccert, de a kapufa megmentette a lengyel csatárt (1-1). Ezután kijjebb jött a Lecce, és ennek a 61. percben meg is lett a jutalma: egy remek beadás után Lapadula fejelt Ospina kapujába (1-2). A 82. percben Mancosu lőtt egy hatalmas gólt szabadrúgásból (1-3). A két bekapott gól között a nápolyiak egy büntetőt kérhettek számon a játékvezetőn. A hajrában még szépíteni tudott Callejón, – gyönyörű ollózás után talált be – de az egyenlítés már nem jött össze a hazaiaknak (2-3). Gattuso-ék zsinórban két megnyert meccs után kaptak ki, míg a Lecce sorozatban másodszorra tudott nyerni, ezek a pontok még döntőnek bizonyulhatnak a kiesés elkerüléséért vívott harcban.

Napoli – Lecce 2-3 (0-1)
Gólszerzők: Milik (48.), Callejón (90.) ill. Lapadula (29., 61.), Mancosu (82.)