Bundesliga: idegenben ütötte ki a Schalkét a Leipzig – videóval

A Tottenham elleni hétközi BL-siker után fölényesen nyertek Wernerék, és tovább üldözik a Bayern Münchent.

Sabitzer lövése után már az első percben vezetett a Lipcse (0-1). Ezután szinte felborult a pálya, hatalmas fölényben játszott a vendég csapat, rengeteg lövéssel próbálkoztak a lipcseiek az első félidőben, igaz a kaput a gól után már nem találták el. A Schalke leginkább a saját térfelén birtokolta a labdát, alig-alig jutottak el Gulácsi kapujáig. A második játékrészben valamivel többet birtokolták a labdát a hazaiak, de nem tudtak több lehetőséget kidolgozni, mint az első 45 percben. A Lipcse továbbra is sokat próbálkozott, és a második félidőben pontosabban céloztak a vendégek, és ennek meg is lett az eredménye. A 61. percben Werner talált be (0-2). A 68. percben egy szöglet után Halstenberg érkezett tökéletesen egy szögletre, és fejelte a hálóba a labdát (0-3). A 81. percben Angelino tört be a tizenhatoson belülre, majd kilőtte a hosszú alsót (0-4). A kegyelemdöfést a 89. percben Forsberg vitte be (0-5). Győzelmével a Leipzig továbbra is csak egy pontra van a Bayerntől, a Schalke a hatodik helyen áll a tabellán.

Schalke – Leipzig 0-5 (0-1)
Gólszerzők: – ill. Sabitzer (1.), Werner (61.), Halstenberg (68.), Angelino (81.), Forsberg (89.)