Serie A: élre állt a Lazio – videóval

Az Inter – Juventus rangadó elhalasztása miatt biztos, hogy a következő fordulóig az első helyen fog állni a Lazio.

Erős iramban kezdte a mérkőzést a Lazio, a 18. percben Luis Alberto átlövésével megszerezték a vezetést a hazaiak (1-0). Három perccel később Correa is betalált (2-0). Ezután visszavett a Lazio, a Bologna jobban játszott ellenfelénél, uralta a második félidőt, helyzeteket dolgozott ki, sőt két gólt is szerzett, de mindkettőt – jogosan – érvénytelenítette a játékvezető. Ezúttal Immobile góljai nélkül is nyerni tudtak a “Sasok”. Győzelmével a Lazio élre állt, a Bologna a 10. helyen áll.

Lazio – Bologna 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Alberto (18.), Correa (21.), ill.

A tabella jelenlegi állása:

A forduló további mérkőzései:

20:45: Napoli – Torino (tv: Digi Sport 1)

15:00: Lecce – Atalanta (tv: Digi Sport 1)
18:00: Cagliari – AS Roma (tv: Digi Sport 2)
20:45: Sampdoria – Verona

A koronavírus miatt elmarad a Juventus – Inter rangadó, mellette pedig az Udinese – Fiorentina, a Milan – Genoa, a Parma – SPAL és a Sassuolo – Brescia találkozó is. A mérkőzéseket május 13-ra halasztották. Ez a dátum eredetileg az Olasz Kupa döntőjének időpontja lett volna, ezért a finálét áttették május 20-ra.