Premier League: hátrányból fordított a Liverpool – videóval

A “vörösök” gyorsan hátrányba kerültek, de két hibát kihasználva, Salah és Mané góljaival megszerezték a győzelmet.

A Bournemouth már a 9. percben megszerezte a vezetést, Wilson talált be egy remek akció végén (0-1). A Liverpool ezután is rengeteget birtokolta a labdát, de kevés lehetőséget tudott kidolgozni. A 25. percben azonban egy védelmi hiba után Salah tudott egyenlíteni (1-1). Ez volt az egyiptomi támadó 100. angol bajnokija a Liverpool színeiben. Századik meccsén egyébként a 70. gólját szerezte Salah. Ennyi idő alatt eddig egy Pool-játékos sem tudott ennyiszer betalálni a Premier League-ben. Fernando Torres 63 gólig jutott száz meccsen. Nyolc perccel később egy eladott labda után ugrott ki Mané, aki értékesítette a ziccert (2-1). Ebben az idényben a Salah-Mané páros összesen 27 gólnál jár angol bajnoki meccseken az Anfielden. Ezután a vendégek is veszélyeztettek, de a sérült Alissont pótló Adrían – ha többször ügyetlenkedve is – mindig hárítani tudott. A második játékrészben még többet járatta a labdát a Liverpool, és több lehetőséget is kidolgoztak Klopp játékosai. A mérkőzés végén a Bournemouth is veszélyeztetett, de újabb gól már nem született, így az Anfielden tartotta a három pontot a Liverpool. Ez volt zsinórban a 22. hazai bajnoki győzelme a “vörösöknek”, ami új rekord az angol élvonalban. A vendégek nagyot küzdöttek, de nem tudtak pontot szerezni, így továbbra is a kiesőzónában vannak.

Liverpool – Bournemouth 2-1 (2-1)
Gólszerzők: Salah (25.), Mané (33.), ill. Wilson (9.)