Bundesliga: kiizzadta a győzelmet a Dortmund – videóval

A Leipzig pontokat hullajtott, így a Borussia megerősítette második helyét a tabellán, míg a berliniek hatmeccses veretlenségi sorozat után kaptak ki újra.

A Dortmund valamivel többet birtokolta a labdát az első félidőben, és néhány lehetőség is adódott a hazaiak előtt, de nem tudtak kaput találni Sanchóék. A Hertha jól védekezett, ellentámadásokból próbáltak veszélyeztetni a vendégek, de ezeket jól megszűrte a Borussia középpályája. A játék képe a második játékrészben sem változott, de az 58. percben Can szerzett vezetést a BVB-nek (1-0). Ezután támadó szellemű cserékkel próbáltak frissíteni a berliniek, de kevésszer jutottak el Bürki kapujáig. A dortmundi fiatalok jól szálltak be a meccsbe, a végén még Sancho hagyott ki egy nagy helyzetet, de újabb gól már nem született, így Labbadia kinevezése óta először szenvedett vereséget a Hertha, a Borussia pedig növelni tudta előnyét a Leipziggel szemben.

Borussia Dortmund – Hertha BSC 1-0 (0-0)