NB I: viharos meccsen találkoztak újra a kupadöntősök – videóval

Mindössze kilenc nappal a Magyar Kupa-döntő után ismét találkozott a Mezőkövesd és a Honvéd, ezúttal is Pisont Istvánék örülhettek, és ahogy az eddigi három találkozón is, most is 2-1 lett a végeredmény.

Jól kezdte a meccset a Honvéd, már a 11. percben vezetést szereztek a vendégek: Ugrai érkezett jól egy kipattanóra, és nem hibázott (0-1). Ezután a mezőnyben zajlott a játék, kevés lehetőséget dolgoztak ki a csapatok, a Mezőkövesd kaput sem talált az első félidőben. A 37. percben egy remek ellentámadás után megduplázta előnyét a Honvéd, Gazdag emelte át a kimozduló Szappanos fölött a labdát (0-2). A második játékrészben valamivel jobban játszottak a hazaiak, több helyzetet alakítottak ki, mint az első 45 percben, a vendégek kontrákból veszélyeztettek. A félidő közepén villámlás miatt a játékvezető a futballisták épségének megóvása érdekében úgy döntött, hogy félbeszakítja a mérkőzést. A kövesdi stadionban a világítás is elment, miután helyreállították, és a villámlás veszélye is elmúlt, a mérkőzés folytatódott. A kényszerszünet után is hasonló volt a játék képe, de csak a 93. percben tudtak szépíteni a hazaiak, Dragóner volt eredményes (1-2). A harmadik helyezett Mezőkövesd öt bajnoki óta nyeretlen, mindössze két gólt tudtak rúgni a bajnokságban a koronavírus-járvány miatti szünet utáni újraindulás óta, így a Puskás Akadémia a hétvégén utolérheti őket. A Honvéd továbbra is eredményesen játszik Pisont István irányításával, és lőtávolba került a dobogó.

Mezőkövesd – Budapest Honvéd 0-2 (0-2)
Gólszerzők: Dragóner (93.), ill. Ugrai (11.), Gazdag (37.)