Serie A: két szöglet utáni fejessel nyert a Napoli – videóval

A Verona játékosai abban a tudatban léptek pályára, hogy amennyiben otthon tartják a három pontot, megelőzik a Milant és a Napolit is. Gattuso fiai azonban megőrizték az Európa-liga-selejtezőt érő pozíciójukat.

Az első félidőben többet birtokolta a labdát a Napoli, mégis a Verona alakított ki több lehetőséget. A 38. percben azonban Politano szöglete után Milik fejelte a labdát a kapuba (0-1). A második játékrészben is próbált kezdeményezni a Hellas, így viszont több terület nyílt a vendégek támadói előtt. A 61. percben szerzett egy gólt Faraoni, de a találatot videózás után érvénytelenítettek, így nem tudott egyenlíteni a Verona. Sőt a 90. percben Ghoulam szöglete tekeredett veszélyesen a kapu irányába, a labdába még belecsúsztatott Lozano, így a mexikói góljával dőlt el végképp a három pont sorsa. Érdekesség, hogy a nyáron nagy reményekkel érkező támadó november 23-a óta először volt eredményes. Győzelmével a Napoli maradt a hatodik helyen, a Verona pedig nem tudott feljebb lépni a tabellán.

Verona – Napoli 0-2 (0-1)
Gólszerző: – ill. Milik (38.), Lozano (90.)