NB I: újabb pofont kapott a Diósgyőr – eredmények

Hiába szereztek pontot vagy pontokat a fordulóban a Paks riválisai, a zöld-fehérek kedvező helyzetből várhatják a kiesésről döntő, utolsó fordulót.

Jól kezdte a meccset a Paks, Windecker már a 17. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak (1-0). A paksiak ezután is domináltak, és sok lövéssel próbálkoztak, igaz ezek többnyire elkerülték a kaput. A DVTK nem védekezett elég élésen és ellentámadásokat sem tudott vezetni. A második játékrész elejét is megnyomta a Paks, a 48. percben Gévay talált be (2-0), az 56.-ban pedig Hahn is eredményes volt (3-0). Pár perccel később tizenegyeshez jutott a DVTK, melyet Iszlai értékesített (3-1). Ezután mindkét csapat dolgozott ki lehetőségeket, a 74. percben Windecker szerezte meg második gólját (4-1). A 90. percben még Molnár tudott szépíteni, de ekkorra már eldőlt a három pont sorsa (4-2). Feczkó Tamásék hat mérkőzés óta nyeretlenek, győzelmükkel a paksiak elérték azt, hogy a saját kezükben legyen a sorsuk az utolsó fordulóban.

Paks – DVTK 4-2 (1-0)
Gólszerzők: Windecker (17., 74.), Gévay (48.), Hahn (56.), ill. Iszlai (59. – tizenegyesből), Molnár (90.)