Serie A: fontos győzelmet aratott a Napoli – videóval

A Milan tegnapi győzelme miatt a Napoli visszacsúszott a hatodik helyre, de a kiesés elkerüléséért küzdő Genoa ellen megszerzett három ponttal továbbra is Mertensék állnak a biztos Európa-liga-indulást érő ötödik helyen.

Jól kezdte a meccset a Napoli, már a 7. percben vezetést szerezhettek volna a vendégek, de Elmas gólját kezezés miatt érvénytelenítette a játékvezető. Gattuso csapata ezután sem állt le, továbbra is támadott a Napoli, és helyzeteket is kidolgoztak Insigneék. A próbálkozásoknak az első félidő legvégén lett meg az eredménye, Mertens lőtte ki a hosszú alsót (0-1). A második játékrészt a Genoa kezdte remekül, a 49. percben Goldaniga fejesével egyenlítettek a hazaiak (1-1). A Napoli mindent megtett azért, hogy újra megszerezze a vezetést, a 66. percben egy remek kiugratás után Lozano talált be (1-2). Ezután kijjebb jött a Genoa, lövésekig is eljutottak a hazaiak, de a kapu előtt pontatlanok voltak. Győzelmével a Napoli őrzi Európa-liga-indulást érő ötödik helyét, míg a Genoa a Lecce tegnapi győzelme miatt a kiesőzónába csúszott.

Genoa – Napoli 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Goldaniga (49.), ill. Mertens (45.), Lozano (66.)