Championship: izgalmas párharcban múlta felül a Swansea-t a Brentford – videóval

A Brentford juthat fel a Premier League-be, amennyiben kedden meg tudják nyerni a rájátszás döntőjét a Wembley-ben.

A Brentford gyorsan magához vette a kezdeményezést, a hazaiak szerették volna hamar ledolgozni az első mérkőzésen összeszedett egygólos hátrányukat. A 11. percben ez össze is jött, Watkins ugrott ki és értékesítette a helyzetet (1-0). Négy perccel később Marcondes is betalált, ezzel megfordította a párharc állását (2-0). A Brentford sokat támadott az első félidőben, de újabb gólt már nem tudtak szerezni a “Méhek”, míg a Swansea kevésszer jutott el ellenfele kapujáig. A második játékrész legelején Mbeumo is eredményes volt (3-0). Ekkor azt hihettük, hogy eldőlt a párharc sorsa, de a walesiek nem adták fel, próbálták többet birtokolni a labdát, de a Brentford jól védekezett és veszélyes ellentámadásokat vezetett. A 78. percben egy védelmi hiba után Brewster még szépíteni tudott (3-1), ezzel izgalmassá tette a találkozó hajráját, de a Swansea nem tudott ismét betalálni, így a Brentford játszhat a feljutásért a Wembley-ben.