Európa-liga: magabiztosan jutott tovább a DAC

Végig fölényben játszva, ellenfelének kevés lehetőséget adva jutott az Európa-liga-selejtezők második körébe a Dunaszerdahely.

Már a mérkőzés elején magához vette az irányítást a DAC, a dunaszerdahelyiek sokat birtokolták a labdát és lehetőségeket is kidolgoztak. Az első gólra a 23. percig kellett várni, ekkor Blackman jobb oldali lapos beadása után Divkovic átlépte a labdát, amelyet a második hullámban üresen érkező Andrija Balic átvett, majd 12 méterről, jobbal a kapu bal oldalába lőtt. A labda egy védőn megpattant, így a hazai kapusnak nem volt esélye a védésre (0-1). Ezen kívül is voltak lövései a DAC-nak, de újabb gól már nem született az első félidőben. A második játékrészben sem vett vissza a Dunaszerdahely, továbbra is aktívan játszottak a vendégek. Az izlandiak megpróbáltak kijjebb jönni, többet is volt náluk a labda, mint az első félidőben és lövésekig is eljutottak a hazaiak. A 76. percben egy hosszú indítás után Kalmár kiszorított helyzetből ballal lőtt, Nielsen védett, a kipattanó azonban pont Eric Ramírezhez pattant, aki gondolkodás nélkül, jobbal, nyolc méterről a kapu közepébe lőtte a labdát, ezzel eldöntötte a továbbjutás sorsát (0-2).

Hafnarfjordur – Dunaszerdahely 0-2 (0-1)
Gólszerzők: – ill. Balic (23.), Ramírez (76.)