Nemzetek Ligája: először nyertek a németek

Két 1-1-es döntetlen után, első győzelmükre hajtottak a németek, míg a csoport másik nyeretlen csapata, Svájc a spanyolok ellen játszott.

A mérkőzés első helyzete a svájciaké volt, de Benito lövésénél de Gea nagyot védett. A 14. percben Sommer a kirúgást lepasszolta egy védőnek, de elvesztették a svájciak a labdát a tizenhatoson belül. A hibát Oyarzabal góllal büntette 1-0!

Spanyolország – Svájc 1-0 (1-0)
Vezette: Ali Palabiyik (török) Helyszín: Madrid, Alfredo di Stefano Stadion
Gólszerzők: Oyarzabal (14.) ill.
Sárga lapok: Merino (64.) ill. Schar (30.), Freuler (75.)
Kiállítás:ill.

Spanyolország: de Gea – Navas, Ramos, Pau Torres, Gaya – Merino, Busquets – Oyarzabal (Moreno 73.), Olmo (Canales 57.), Ferran Torres (Rodri 88.) – Fati (Traore 57.) Szövetségi Kapitány: Luis Enrique

Svájc: Sommer – Widmer (Gavranovic 86.), Elvedi, Schar, Rodriguez, Benito (Zuber 81.) – Sow (Vargas 60.), Xhaka, Freuler (Fernandes 86.) – Seferovic, Mehmedi (Shaqiri 60.) Szövetségi Kapitány: Vladimir Petkovic

Egy szabadrúgás után, Rüdiger vitte le a labdát az alapvonal irányába, a beadásából védőtársa Ginter szerzett vezetést a németeknek 0-1!
A második félidő elején megduplázta előnyét a német válogatott. Klostermann beadást Bushchan kiejtette, egyenesen Goretzka fejére, ahonnan a kapuba pattant 0-2! A mérkőzés hajrájában Süle hozott össze egy büntetőt az ukránoknak, amit Malinovsky értékesített 1-2!

Ukrajna – Németország 1-2 (0-1)
Vezette: Orel Grinfeld (izraeli) Helyszín: Kijev, Olimpiai Stadion
Gólszerzők: Malinovsky (77. – büntetőből) ill. Ginter (20.), Goretzka (49.)
Sárga lapok: Malinovsky (41.) ill. Kroos (53.)
Kiállítás: – ill.

Ukrajna: Bushchan – Karavev, Zabarnyi, Mykolenko, Sobol – Malinovsky, Sydorchuk (Makarenko 84.) – Kovalenko (Shaparenko 76.), Yarmolenko (Marlos 69.), Yaremchuk – Tsygankov (Zubkov 69.)
Szövetségi kapitány: Andriy Shevchenko

Németország: Neuer – Ginter, Süle, Rüdiger – Klostermann (Can 90.+1), Kimmich, Kroos, Halstenberg – Goretzka, Draxler (Werner 80.) – Gnabry (Havertz 90.+4) Szövetségi Kapitány: Joachim Löw