Serie A: ismét Lukaku vezérletével nyert az Inter – videóval

Az Inter két bajnoki győzelemmel kezdett, majd egy kicsit megtorpant, de Conte csapata a Genoa ellen visszatért a győzelem útjára.

Hiába játszott nagy mezőnyfölényben az Inter az első félidőben, kevés lehetőséget tudtak kialakítani Lukakuék. A Genoánál keveset volt a labda, a hazaiak el sem jutottak Handanovic kapujáig, így gól nélküli döntetlennel mentek az öltözőbe a csapatok. A második játékrészben valamelyest feljavult a Genoa játéka, többet birtokolták a hazaiak a labdát, mint az első 45 percben. Továbbra is kevés lehetőség adódott a mérkőzésen. A 64. percben megtört a jég, Lukaku góljával megszerezte a vezetést Conte csapata (0-1). A Genoa ezután sem tudta felpörgetni a játékát, az Inter végig uralta a meccset, melyet a 79. percben el is döntött, D’Ambrosio fejelt a kapuba (0-2). Ezután nem alakult ki nagy veszély a kapuk előtt, így végül magabiztosan nyert az Inter idegenben.

Genoa – Inter 0-2 (0-0)
Gólszerzők: ill. Lukaku (64.), D’Ambrosio (79.)