Serie A: a horvátok mentettek pontot az Internek – videóval

A magyar utánpótlás-válogatott védő, Balogh Botond először szerepelt a Serie A-ban, nem sokon múlott, hogy Inter-veréssel debütáljon.

Az első félidő hatalmas Inter-fölényt hozott, Perisic már a meccs elején vezetést szerezhetett volna, de fölé lőtte a helyzetet. A milánóiak a lehetőség után sokat birtokolták a labdát, de nem tudtak igazán nagy ziccert kialakítani. A Parma jól megszervezte a védekezését, viszont az ellentámadásokra nem maradt ereje, így gól nélküli döntetlennel mehettek az öltözőbe a csapatok. A második játékrészben 20 másodperc alatt megtört a jég, Gervinho talált be egy remek kiugratás után (0-1). Az Inter próbált egyenlíteni, de érződött Lukaku hiánya. A 64. percben megduplázta előnyét a Parma, ezúttal is Gervinho volt eredményes (0-2). Erre gyorsan érkezett válasz, Brozovic lőtte ki a hosszú alsót a 64. percben (1-2). Az Inter mindent megtett az egyenlítésért, és a 92. percben össze is jött, Perisic fejelt Sepe kapujába (2-2). A legvégén még a győzelmet is megszerezhette volna az Inter, de Vidal fejese mellément, így maradt a döntetlen.

Inter – Parma 2-2 (0-0)
Gólszerzők: Brozovic (64.), Perisic (92.), ill. Gervinho (46., 62.)