Ligue 1: Több mérkőzésen is kinyílt a gólzsák!

A francia bajnokság (Ligue 1) 10. fordulójának vasárnapi játéknapján több mérkőzés is igen gólzáporos eredményt hozott.

Nem úgy tűnt, hogy a a Lens és a Reims meccse hozza majd a legtöbb gólt a 10. fordulóban. Az első játékrészben mindössze egy gól született, és a 77. percig is csupán 1-2-t mutatott az eredményjelző. Ezt követően viszont mindkét gárda összehozott egy öngólt, majd a vendégek Dia révén megduplázták előnyüket. Már a zsebében érezhette a Reims együttese a 3 pontot, ám Sotoca a 90. és a 91. percben is betalált, ezzel megmentett egy pontot csapatának.

Lens – Reims 4-4 (1-0)
Gólszerzők: Banza (21.), Foket (77. – öngól), Sotoca (90., 90+1.) ill. Cafaro (47.), Dia (54., 81.), Medina (79. – öngól)

Miután az Európa-ligában 3-0-s győzelmet aratott a Lille a Milan otthonában, ismételten vendégként kellett fellépniük, ezúttal a Brest ellenében. Az első félidő igazi hidegzuhanyként érhette a Lille alakulatát, hiszen a 42. percben már 3-0-s hátrányban voltak. A félidő végén még Yilmaz szépíteni tudott büntetőből, majd a második játékrész első felében ismét betalált, ezzel nyílttá téve a találkozót. Hiába voltak azonban hatalmas fölényben a venédgek a második félidőben, az egyenlítést nem tudták összehozni, ezzel elszenvedték első vereségüket a bajnokságban.

Brest – Lille 3-2 (3-1)
Gólszerzők: Pierre-Gabriel (15.), Perraud (19.), Cardona (42.) ill. Yilmaz (45+2. – büntető, 57.)

Nagyon könnyed sikert aratott az Angers gárdája a Nimes otthonában. A vendégek már az első félidőben 2-0-s előnyre tette szert, de a második játékrészben sem lassítottak. A 82. minutumban 4-0 állt az eredményjelzőn. A ráadásban még szépíteni tudtak a hazaiak, de a találkozót egy újabb Angers gól zárta le.

Nimes – Angers 1-5 (0-2)
Gólszerzők: Kone (90+1.) ill. Pereira (1.), Bahoken (23., 56.), Diony (82. – büntető), Cabot (90+3.)