U21: sikeres főpróba az Eb előtt – videóval

Gera Zoltán válogatottja utoljára lépett pályára nemzetközi meccsen a jövő márciusban kezdődő, magyar-szlovén közös rendezésű korosztályos Európa-bajnokság előtt.

Az oroszok kezdték jobban a találkozót, de Nagy becsúszva menteni tudott a 4. percben. A 7. percben a mieink is veszélyeztettek, de Schön lövését blokkolták. A gyors kezdés után kicsit visszavettek a csapatok, inkább a mezőnyben zajlott a játék, igaz mindkét válogatott előtt adódtak kisebb lehetőségek. A 25. percben Szabó emelte fölé a labdát, míg a 27.-ben Bárány lövése volt pontatlan. Az első félidő végéig még adódtak helyzetek, de gól nem született, így döntetlennel mehettek az öltözőbe az együttesek. A második játékrészt remekül kezdték a magyarok, előbb Szabó lőtt kapura, majd az 51. percben tizenegyeshez jutottunk, melyet Szendrei értékesített (1-0). Ezután felébredtek az oroszok, a 64. percben Demjénnek kellett bravúrral hárítania. Ezután ismét a mezőnyben folyt a játék, a vendégek nem tudtak ziccereket kidolgozni, sőt a 90. percben Kiss eldöntötte a mérkőzést (2-0).

Magyarország – Oroszország 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Szendrei (52.), Kiss (90.), ill.