Bundesliga: Jól kezdett az Union, de a Hertha nyerte a berlini rangadót! – videóval

A német bajnokság (Bundesliga) 10. fordulója fővárosi rangadóval kezdődött. A találkozót az Union indította jobban, de Andrich kiállítása megpecsételte a vendégek sorsát.

Jól kezdte a mérkőzést az Union Berlin, amely a 20. percben megszerezte a vezetést a Hertha elleni fővárosi rangadón. Ingvartsen ugratta ki Awoniyit, aki gólra váltotta a lehetőséget, 0-1! 3 minutummal később viszont már nagy gondban voltak a vendégek, miután Andrich a kiállítás sorsára jutott. Az emberelőnnyel azonban nem tudott mit kezdeni a Hertha az első félidőben.

A második játékrész elején aztán összejött az egyenlítés. A Hertha egyik játékosa egy távoli lövéssel próbálkozott, ami kipattant Lutheról, erre pedig Pekarik tudott lecsapni, 1-1! 20 perccel később a csereként beálló Piatek pillanatai következtek. A lengyel támadó előbb a 74. majd a 77. percben is betalált, ezzel eldöntve a rangadót. Ezzel a sikerrel megszerezte első hazai győzelmét a Hertha, míg az Union 8 fordulót követően szenvedett ismét vereséget.