Bundesliga: Haaland nélkül nem ment a Dortmundnak – videóval

Zsinórban nyolcadik bajnokiján nem tudott nyerni a Frankfurt, míg a Dortmund nem tudta győzelemmel feledtetni a múlt heti Köln elleni vereséget.

Remekül kezdte a meccset a Frankfurt, Kamada kapott egy nagyszerű kiugratást a 9. percben, és a japán csatár el is tudta rúgni a kimozduló Bürki mellett a labdát (1-0). A gól egy kicsit megfogta a Dortmundot, míg a Frankfurnak lendületet adott, így némi fölényben játszottak a hazaiak, de mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek. A második félidőre nagyot változott a játék képe, felszívta magát a Borussia, az 56. percben Reyna bombájával egyenlített is a Dortmund (1-1). A vendégek ezután sem álltak le, sok veszélyes lehetőség alakult ki Trapp kapuja előtt, de újabb gól már nem született, így hiába egykapuzta végig szinte az egész második játékrészt a Dortmund, maradt az 1-1.

Eintracht Frankfurt – Borussia Dortmund 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Kamada (9.), ill. Reyna (56.)