Könnyed sikert aratott a Manchester City a Chelsea otthonában! – videóval

A 2021-es esztendő első nagy rangadóját rendezték a Chelsea és a Manchester City között. Pep Guardiola számos meghatározó játékosára nem számíthatott a koronavírus járvány miatt,  ennek ellenére nagyon könnyed sikert arattak a Stamford Bridgen.

A 16. percig kellett várni az első komoly helyzetig a mérkőzésen. Ekkor Cancelo tálalt kiválóan De Bruyne elé, a belga azonban elhibázta a ziccert. 2 minutummal később viszont már megszerezte a vezetést Guardiola együttese Gündogannak köszönhetően, 0-1! Újabb 3 perc elteltével már két gól volt a különbség. Ezúttal Foden talált be De Bruyne passzából, 0-2! A félidő második felében ismét betalált a City. Sterling vezethette egy az egyben a kapusra a labdát, de lövése a kapufán csattant, a kipattanót viszont De Bruyne már a kapuba helyezte, 0-3! A szünet előtt majdnem meglőtte egy szép összjáték végén a negyedik gólját is a City, de Gündogan sarkazása elkerülte Mendy kapuját. A második játékrész elején is a City volt a veszélyesebb. Az 54. percben Mendy nagy bravúrjára volt szükség, hogy De Bruyne ne szerezze meg második találatát. A ráadásban még szépíteni tudtak a hazaiak Hudson-Odoi révén, de ez már csak szépségtapasz volt. Összességében a Chelsea abszolút nem tudott veszélyeztetni, a City pedig szépen lemenedzselte a második félidőt és könnyed sikert aratott. Frank Lampard csapata 4. vereségét szenvedte el az utóbbi 6 fordulóban, így egyre inkább kérdéses, hogy meddig él a bizalom Lamparddal szemben.

Chelsea – Manchester City 1-3 (0-3)
Stamford Bridge Vezette: A. Taylor
Hudson-Odoi (90+2.) ill. Gündogan (18.), Foden (21.), De Bruyne (34.)