Premier League: Sterling kihagyott tizenegyese is belefért a City-nek – videóval

A Premier League 16. fordulójában a nyolc bajnoki óta veretlen Manchester City fogadta a nyolc mérkőzés óta nyeretlen Brightont.

Hatalmas City-fölényt hozott az első félidő, Guardiola csapata rengeteget birtokolta a labdát, és sok lehetőséget is kidolgozott, de a kapu előtt sokáig pontatlanok voltak Mahrezék. A Brighton minden erejét a védekezésre összpontosította, ami jó ideig működött is, rendre hibára késztették a vendégek a City támadóit. A 44. percben azonban megtört a jég, Foden találatával megszerezte a vezetést a Manchester City (1-0). A második félidőben próbált kijjebb jönni a Brighton, és többször is sikeresen megzavarták a City labdatartását, de igazi veszélyt nem tudtak kialakítani a vendégek. A hajrában a letámadást is bevetette a Brighton, de a City-védelem biztos lábakon állt, így Stones-ék megőrizték az egygólos előnyt. Sőt a hajrában egy hatalmas védelmi hiba után tizenegyeshez jutott a Manchester City, de Sterling a kaput sem találta el, így 1-0-ra nyert a City.

Manchester City – Brighton 1-0 (1-0)
Gólszerző: Foden (44.), ill.