Holland Kupa: Szőke Adrián betalált, de csak megszorongatni tudták a Feyenoordot! – videóval

A Holland Kupa nyolcaddöntőjében a Feyenoord a Heracles gárdáját fogadta. A vezetést ugyan a vendégek szerezték meg, de a Feyenoord erre 3 góllal válaszolt. A ráadásban még összejött a szépítés a Heraclesnek Szőke Adrián góljával, de végül búcsúztak a kupaküzdelemtől.

A Feyenoord egyértelmű esélyesként vágott neki ennek az összecsapásnak, amit szerettek is volna érvényesíteni, ugyanis már az első félidőben fölényben játszottak. A vezetést mégis a vendégek szerezték meg a 33. percben Burgzorg góljával, 0-1! A hazaiak nem estek kétségbe és még a szünet előtt összejött az egyenlítés. A ráadásban Sinisterra tudott egalizálni, 1-1! A gól láthatóan felpörgette a Feyenoordot, akik a második játékrészben még nagyobb fölénybe kerültek. Az 53. percben már náluk is volt az előny, miután Linssen lövése talált utat a kapuba, 2-1! A találkozót a véghajrában tudták eldönteni, egészen pontosan a 84. percben, amikor Geertruida jól érkezett egy beadásra és a hálóba továbbította a labdát, 3-1! A végeredményt a csereként beszálló Szőke Adrián állította be, aki a ráadásban egy beadást kapásból a hálóba lőtt, 3-2! Bár ez a gól csak a szépítésre volt elegendő, Szőke ebben a szezonban már a 3. találatát szerezte a Heracles színeiben, ahol eddig összesen 588 percet kapott a bizonyításra.

Holland Kupa, nyolcaddöntő
Feyenoord – Heracles 3-2 (1-1)
Gólszerzők: Sinisterra (45+2.), Linssen (53.), Geertruida (84.) ill. Burgzorg (33.), Szőke (90+2.)