Portugál Ligakupa: A Sporting nyerte a döntőt! – videóval

Portugáliában a Ligakupa döntőjét rendezték a mai este folyamán a Sporting és a Braga részvételével. A két fél rendkívül nehéz körülmények között vívta meg a finálét, amit egyetlen gól döntött el a Sporting javára.

Mindkét csapat rendkívül nehéz úton jutott be a döntőbe, hiszen a Sporting a Portót múlta felül, míg a Braga a Benficát búcsúztatta a legjobb 4 között. A finálét szakadó esőben játszottak a felek, ami alaposan megnehezítette a helyzetek kialakítását. Az első félidőben sokáig nem is tudtak komoly ziccerbe kerülni, többnyire csak távoli kiugratásokkal próbálkoztak, ám ezek nem jártak sikerrel. A találkozó végig nagyon feszült hangulatú volt, amit jól mutat, hogy mindkét szakvezetőt elküldte a játékvezető a kispadtól. A szünethez közeledve aztán megszerezte a vezetést a Sporting. Porro került a mérkőzés folyamán először ziccerbe és nem is hibázta el helyzetét, 1-0! A 45. percben Pedro Goncalves került nagy helyzetbe, de Matheus bravúrral hárítani tudott. A második félidőben megpróbált támadóbban fellépni a Braga, de a játékrész első felében csak távoli lövésekig jutottak, amik nem jelentettek komoly veszélyt. A Braga első nagy helyzetére a 68. percig kellett várni, de Medeiros lövésénél védeni tudott Adan, két minutummal később viszont Paulinho helyzeténél ő is tehetetlen volt, ekkor a felsőléc mentette meg a csapatot. A 80. percben újabb veszélyes lövést eresztett meg a Braga, konkrétan Elmusrati, de kísérlete kevéssel elkerülte a kaput. A mérkőzés utolsó negyedében a Braga akarata érvényesült, viszont a helyzeteiket nem tudták gólra váltani, így Porro egyetlen gólja a Sporting javára döntötte el a Ligakupa sorsát.