Eredivisie: az új igazolás szállította a három pontot az Ajax javára – videóval

A holland bajnokság (Eredivisie) aktuális, 18. fordulójában a múlt hétvégén rangadót nyerő Ajax Amszterdam együttese vasárnap délben a táblázat második felében székelő Fortuna Sittardnál vendégeskedett….

A várakozásoknak megfelelően, ha nem is könnyen, de 2-1 arányú sikerével elvitte a kötelező három pontot a holland listavezető Ajax Amszterdam csapata a vasárnapi játéknapon a Fortuna Sittard otthonából. Az első percektől fogva mezőnyfölényben játszó az Ajax az első húsz perc végén szerezte meg a vezetést egy öngól jóvoltából, miután egy szöglet után Sebastian Polter saját kapujába csúsztatott. Biztosan őrizte minimális előnyét a favorit, és bár több lehetősége is adódott az előny növelésére, képtelenek voltak bevinni a második találat. A szünet után három perccel pedig egy gyönyörű ellentámadás végeztével Mickael Tirpan közeli góljával kiegyenlítette a mérkőzés állását, lövésébe Onana kapus csak beleérni tudott. Gyorsan visszavehették volna az előnyt a vendégek, azonban Labyad találatát a videóbíró kezezés miatt érvénytelenítette. Még inkább fokozódott az Ajax fölénye, és a második etap derekánál Tagliafico tökéletes beadásából az újonnan igazolt Sebastien Haller az ötös előteréből megszerezte első találatát az amszterdami gigász színeiben. A West Ham egykori támadójának rövidbe lőtt gólja pedig végül három pontot ért az éllovas számára.

Az üldözők közül a Feyenoord és az AZ Alkmaar 16:45-től egymással méri össze tudását.

Fortuna Sittard – Ajax Amszterdam 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Tirpan (48.), ill. Polter (19. – öngól), Haller (64.)