Premier League: Újabb történelmi siker a Manchester Unitedtől, ismét a Southampton bánta! – videóval

Két hónappal ezelőtt kiváló meccset játszott egymással a Southampton és a Manchester United. Ezúttal viszont egy rendkívül egyoldalú találkozón aratott kiütéses győzelmet Ole Gunnar Solskjaer legénysége, leginkább egy korai kiállításnak köszönhetően.

Már a második percben eldőlt a mérkőzés kimenetele, miután Jankewitz brutális belépőjét kiállítással jutalmazta Mike Dean játékvezető. Ezt követően a “Vörös Ördögök” a kapujuk elé szegezték a Sotont, aminek a 18. percben meg is lett az eredménye. Luke Shaw beadását Wan-Bissaka juttatta a hálóba, 1-0! 7 minutummal később már két gól volt a különbség a felek között, Greenwood passzát Rashford állítgatás nélkül McCarthy hálójába lőtte, 2-0! Ezt követően sem vett vissza a tempóból a United, ami további két gólt eredményezett a szünetig. A 34. percben egy beadásba Bednarek ért bele úgy, hogy az a saját kapujában kötött ki, 3-0, majd nem sokkal később Cavani fejese után változott az állás, 4-0! A második játékrészben is hatalmas fölényben futballoztak a “Vörös Ördögök”, gólt mégis a Southampton szerzett. Adams talált be, ám a videóbírózás után kiderült, hogy centikkel lesen volt a támadó. Az újabb gólig a 69. percig kellett várni, ekkor Martial fordult kapura és lőtte ki a felső sarkot, 5-0! Az ezt követő támadásból is gólt szerzett a United, egy tisztázást követően McTominay távoli lövése suhant be a kapuba, 6-0! Ezt követően Adams előtt újabb nagy lehetőség adódott, hogy megszerezze a Southampton szépítő gólját, ám a ziccert elhibázta a csatár. A mérkőzés véghajrájában még Martial harcolt ki büntetőt, ráadásul a játékvezető Bednareket is kiállította. A tizenegyest Fernandes értékesítette, 7-0! A 90. percben Martial lett az első játékos, aki duplázni tudott, 8-0! Az utolsó percben még James is betalált, így újabb 9-0-s vereséget szenvedett el a Ralph Hasenhüttl vezette Southampton.

Manchester United – Southampton 9-0 (4-0)
Old Trafford Vezette: Mike Dean
Wan-Bissaka (18.), Rashford (25.), Bednarek (34. – öngól), Cavani (39.), Martial (69., 90.), McTominay (71.), Fernandes (88. – büntető), James (90+3.) ill. –