Serie A: háromgólos hátrányból állt fel az Atalanta ellen a Torino – videóval

Nem tudta győzelemmel feledtetni a Lazio elleni vereséget Gasperini csapata, míg a Torino zsinórban negyedik bajnokiján játszott döntetlent.

Torino-helyzettel indult a meccs, a 9. percben Zaza lőtt mellé. A 14. percben az Atalanta villant, de Roon kiugratását Ilicic váltotta gólra (1-0). Nem álltak le a hazaiak, a 19. percben Gosens is betalált (2-0), majd a 21.-ben Muriel is eredményes volt (3-0). Ekkor már azt hihettük, hogy Gasperini csapata gyorsan lerendezte a meccset, ám szép lassan magára talált a Torino. A 42. percben Belotti végezhetett el tizenegyest, melyet kihagyott, de a kipattanót már értékesítette (3-1). Az első félidő legvégén Mandragora találta el a kapufát, de Bremer jókor volt jó helyen, így egygólosra csökkentette a torinóiak hátrányát (3-2). Aktívan kezdték a csapatok a második játékrészt, de a védők blokkolni tudták a próbálkozásokat. A 70. percben aztán egyenlíthetett volna a Torino, de Singo lövése a kapufát találta el. A 77. percben az Atalanta is veszélyeztetett, de Miranchuk lövése is a kapufát találta el. A 84. percben összejött az egyenlítés, Bonazzoli fejelt Gollini kapujába (3-3). A 94. percben pedig a győzelmet is megszerezhette volna a Torino, de Verdi lövését Gollini védte, így maradt a döntetlen.

Atalanta – Torino 3-3 (3-2)
Gólszerzők: Ilicic (14.), Gosens (19.), Muriel (21.), ill. Belotti (42.), Bremer (45.), Bonazzoli (84.)