Süper Lig: Hiába került emberhátrányba, nyerni tudott a Besiktas!

A török bajnokság (Süper Lig) 24. fordulójában a Besiktas a Konyasport fogadta. A hazaiak abban a tudatban léphettek pályára, hogy egy győzelemmel felzárkóznak a Fenerbahce – Galatasaray duó mellé. A találkozó elején emberhátrányba került a Besiktas, de ennek ellenére otthon tudták tartani a 3 pontot.

Habár az utolsó 2 bajnokiján nem tudott nyerni a Besiktas, így is esélyesként várta a Konyaspor elleni összecsapást. Az első félidő közepén azonban nagyon nehéz helyzetbe kerültek a hazaiak, miután N’Sakala begyűjtötte második sárgáját. Az emberhátrány ellenére a Besiktas volt a kezdeményezőbb fél, de a szünetig nem igazán tudtak nagy lehetőséget kidolgozni. A második játékrészben már nagyobb nyomást tudtak kifejteni a vendégekre, viszont sokáig így sem találták a megoldást arra, hogy hogyan törjék fel a Konyaspor védelmét. A véghajrában aztán sikerült begyötörni egy gólt. A jobbhátvéd Rosier góljával kerültek előnybe, 1-0! Végül ez a találat elégnek bizonyult, így a Besiktas pontszámban utolérte a Fenerbahcét és a Galatasarayt, akik tegnap épp egymás ellen játszottak.