Török Kupa: Hiába mentették hosszabbításra a mérkőzést Szalai Attiláék, végül búcsúztak! – Videóval

A legjobb 4 közé jutás volt már a tét a Török Kupában, ahol a Fenerbahce a Basaksehirt fogadta. A Szalai Attilát a soraiban tudó hazaiak az első játékrészben ember és gólhátrányba kerültek. Ezt ugyan a második félidőben le tudták dolgozni, de a hosszabbításban végül újabb gólt kaptak, ami a végállomást jelentette számukra.

A Galatasaray elleni rangadó elvesztése után a Török Kupában volt lehetősége a javításra a Fenerbahcénak, ahol a negyeddöntőben a Basaksehir látogatott hozzájuk. Az első játékrész nagyon kevés lehetőséget hozott, a szünet előtti utolsó percekben viszont alaposan felpörögtek az események. A félidő végén ugyanis megszerezte a vezetést a Basaksehir az egyetlen valamire való helyzetből. A vendégek egy ellentámadást indítottak, amit végül Junior Fernandes fejezett be góllal a 42. percben, 0-1! A támadás közben Lemos szabálytalankodott az egyik Basaksehir játékossal szemben, amit utólag piros lappal jutalmazott a videóbíró segítségét igénybe vevő játékvezető. Szalai Attiláék így úgy vonulhattak szünetre, hogy egy támadáson belül ember és gólhátrányba kerültek. A hazaiak viszont nem adták fel a küzdelmet, aminek meg is lett az eredménye. A 72. minutumban ugyanis a csereként beálló Enner Valencia talált a hálóba, 1-1! A rendes játékidőben újabb gól nem született, így jöhetett a hosszabbítás. A kétszer 15 perces ráadás első félidejében aztán ismét előnybe kerültek a venédgek Gulbrandsen cseles góljának köszönhetően. A norvég támadó beadás helyett a kapura emelte a labdát, ami a rosszul helyezkedő kapus felett átszállt és a hálóban kötött ki, 1-2! Ezzel a góllal végül kiharcolta a továbbjutást a Basaksehir és bejutott az elődöntőbe.