Primeira Liga: Hozta a kötelezőt hazai pályán a Sporting! – videóval

A portugál bajnokság (Primeira Liga) 19. játéknapjának hétfői esti mérkőzésén a Sporting a Pacos Ferreirát látta vendégül. A listavezető mindkét játékrészben eredményes tudott lenni és végül magabiztos, 2-0-s győzelemmel tovább növelték előnyüket a tabellán.

Már a 10. percben majdnem előnybe kerültek a hazaiak, de Paulinho sarkazását bravúrral hárítani tudta a kapus. 10 minutummal később Pedro Goncalves harcolt ki büntetőt, amit Joao Mario magabiztosan értékesített, 1-0! A szünet előtt majdnem összejött az egyenlítés a vendégek számára, ám Adan védeni tudta Singh sunyi lövését. Mielőtt még szünetre vonultak a felek a Sporting előtt is esély nyílt, hogy megduplázzák előnyüket, de Coates ígéretes helyzetből a kapu fölé fejelt. A második játékrész elején sikerült ismét betalálnia a listavezetőnek. Egy szögletet követően Palhinha elé pattant a játékszer, aki gyönyörű mozdulattal, kapásból a hálóba bombázta a labdát, 2-0! A félidő során a Pacos próbálkozott becsülettel, de ezek a kísérletek nem jártak sikerrel, így a Sporting magabiztos sikerével zárult a mérkőzés. A zöld-fehérek a Porto és a Benfica újabb botlásának köszönhetően már 10 pontos előnyt építettek ki a bajnokságban.