Premier League: nem bírt a Southamptonnal a Chelsea – videóval

Zsinórban hat elveszített bajnoki után szerzett ismét pontot a Southampton, míg a Chelsea négy sorozatban megnyert Premier League-meccs után hullajtott pontokat.

Már a hatodik percben helyzetbe került a Chelsea, de Marcos Alonso nem talált kaput. Ezután szorosabban védekezett a Soton, nem tudtak nagy lehetőséget kialakítani a vendégek, pedig rengeteget birtokolták a labdát. A félidő derekán fel tudta törni a Southamptont a Chelsea, de Rüdiger és Werner sem tudott betalálni. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a 33. percben Minamino góljával vezetést szereztek a hazaiak (1-0). Nem sokkal később egyenlíthetett volna a Chelsea, de Zouma fejesét védte McCarthy. Aktívan kezdte a második játékrészt a Chelsea, aminek az 54. percben meg is lett az eredménye, Mount értékesítette az ellene elkövetett szabálytalanságért megítélt tizenegyest (1-1). Pár perccel később Marcos Alonso szabadrúgása akadt el a sorfalban. A 72. percben Vestergaard fejese a kapufát találta el. A hajrában mindent megtett a győztes gól megszerzéséért a Chelsea, de a Southampton jól védekezett, így rászolgált az egy pontra.

Southampton – Chelsea 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Minamino (33.), ill. Mount (54. – tizenegyesből)