Serie A: kétgólos győzelmet aratott az Atalanta – videóval

Zsinórban harmadik bajnokiját nyerte meg az Atalanta, míg a Sampdoria sorozatban második Serie A- meccsén kapott ki.

Az első lehetőség Muriel előtt adódott, de Audero védte a próbálkozást. A 9. percben Jankto lövését, a 11.-ben pedig Damsgaard szabadrúgását védte bravúrral Sportiello. A gyors kezdés után viszonylag sokat kellett várni a következő nagyobb lehetőségre, a 29. percben Malinovsky lövését védte Audero. A 40. percben megtört a jég, Malinovsky lőtt a bal felsőbe (0-1). A fordulást követően Verre került helyzetbe, majd Damsgaard  lőhetett szabadrúgást, de egyikük sem találta el a kaput.  Az 50. percben úgy tűnt, hogy megbosszulhatják magukat a kihagyott Sampdoria-lehetőségek, de Maehle gólját les miatt érvénytelenítették. Az 53. percben Gosens került helyzetbe, de Audero hatalmasat védett. A 68. percben Maehle lövését blokkolták. A 70. percben megduplázta előnyét az Atalanta, Gosens talált be (0-2). Ez már a kilencedik gólja volt a szezonban. A hajrában még Ilicic és Pessina növelhették volna az előnyt, de Audero mindkétszer nagyot védett, így megérdemelten aratott kétgólos győzelmet az Atalanta.

Sampdoria – Atalanta 0-2 (0-1)
Gólszerzők: ill. Malinovsky (40.), Gosens (70.)