NB II: megint vereséget szenvedett a listavezető, helycsere az élen – KÖRKÉP

Az izgalmas hétvégi forduló után sem volt megállás a magyar másodosztályú bajnokság (Merkantil Bank Liga) 2020-2021-es kiírásában, és a szerdai napon újabb teljes kört bonyolítottak le…

Óriási meglepetésre a múlt hétvégi fiaskó után az új edzőpárossal a harmadik meccsén már a második vereségét szenvedte el a DVSC gárdája, amely a kilencedik helyezett Ajka otthonában kapitulált 2-1 arányban. A hajdúságiak a szezonbeli öt vereségükből négyet az utolsó öt fordulón belül szenvedtek el. Az újabb fiaskó pedig a vezető pozíció elvesztésébe került, hiszen a Vasas megint a hosszabbításban harcolta ki a győzelmet Berecz Zsombor góljával a Siófok ellen, ezzel pedig egy ponttal átvette a vezetést az NB II élén. A harmadik helyen álló Gyirmót egymást követő öt győzelem után jókora meglepetésre csak egy pontot szerzett a sereghajtó DEAC otthonában. A Soroksár négy fordulón belüli harmadik sikerével az ötödik, míg a Nyíregyháza zsinórban negyedik megnyert meccsével a hatodik helyre kapaszkodott fel, miután a Szpari ezúttal a Békéscsaba elleni keleti rangadón nyert a vártnál talán jóval simábban, 4-1-re. A Győri ETO egymás után a második kiesőjelölt ellen aratott sikerével csatlakozott a mezőny első feléhez. A Szeged a hajrában fordítva győzött egy izgalmas meccsen 3-2-re a Szolnok ellen.