NB II: a Vasas Feczesin kései duplájával fordított, legyőzte a listavezetőt – KÖRKÉP

Eseménydús vasárnapi játéknapot rendeztek a magyar másodosztályú bajnokságban (Merkantil Bank Liga), melynek 2020-2021-es kiírásában már a 26. forduló mérkőzéseit bonyolították le…

A forduló rangadóján a listavezető Debreceni VSC hiába szerzett vezetést Loki Sós Bence második félidei találatával, a hajrában Feczesin Róbert két góljával az üldöző Vasas fordítani tudott és győzött 2-1-re. A két csapat közt ezzel mindössze két pontra csökkent a különbség, az angyalföldiek felzárkóztak a hajdúságiakra. Eközben ugyanis a Gyirmót az idei ötödik mérkőzését is hibátlanul, győzelemmel abszolválta, a harmadik helyen pedig négy pontra megközelítették az éllovast. A negyedik helyezett Pécsi MFC némileg megtorpant és csak gól nélküli döntetlent ért el az utolsó bennmaradó helyet elfoglaló Szentlőrinc otthonában. A forduló gólátlagáról első sorban az Ajka 7-2-es diadalmenete gondoskodott az ötödik Budaörs kárára, mely során már a félidőben 5-0 volt az állás. A nyugat-magyarországi rangadón a Haladás ugyancsak egy játékrész alatt eldöntötte a kérdéseket, Kiss Bence duplájával 4-0-ra verte a Kaposvár csapatát. A Nyíregyháza látványos kapaszkodása tovább folytatódott, sorozatbeli harmadik – kapott gól nélküli – győzelmével már nyolcadik a Szpari, miközben a Soroksár a legjobb kieső helyen a bennmaradásért harcoló Csákvártól kapott ki 3-0-ra. A Győri ETO egymást követő három nyeretlen mérkőzés után Priskin Tamás góljával diadalmaskodott a sereghajtó DEAC ellen. A 2021-ben még nyeretlen Békéscsaba ezúttal a sorozatban harmadszor ikszelő Dorog gárdájával osztozott meg a pontokon.