VB-selejtező: Könnyed győzelmet aratott a francia válogatott! – videóval

Az Ukrajna elleni pontvesztés után Kazahsztán ellen nyílt lehetősége a javításra a francia válogatottnak. Didier Deschamps csapata energiatakarékos üzemmódban is már az első játékrészben eldöntötte a találkozó kimenetelét és aratott könnyed 0-2-es sikert.

Már a mérkőzés első perceitől magához ragadta a kezdeményezést a francia válogatott, amely sokszor még a félpályán sem engedte át ellenfelét. Didier Deschamps együttesének fölénye a 20. percben érett góllá, amikor egy gyors ritmusváltás után Dembele egy jól helyezett lövéssel megszerezte a vezetést, 0-1! Ezt követően a vendégek teljesen visszavettek az iramból, de a kazahok így sem tudtak helyzeteket kialakítani. A szünet előtt még sikerült megdupláznia előnyét a francia csapatnak, miután egy szögletnél Maliy a saját hálójába bólintott, 0-2! A második játékrészben sem változott a játék képe, adódott pár lehetőség Griezmannék előtt, de ezek kimaradtak. A 74. percben aztán a csereként beálló Mbappé harcolt ki büntetőt, amit ő is végzett el, Mokin viszont hárítani tudta a tizenegyest. A véghajrában a kazah kapus még pár bravúrt bemutatott, így a kazahok egy tisztes vereséget könyvelhetnek el az erősen takarékos üzemmódban játszó Franciaország ellen.

Kazahsztán – Franciaország 0-2 (0-2)
Asztana Aréna Vezette: A. Kulbakov
Gólszerzők: –ill. Dembele (20.), Maliy (44. – öngól)
Sárga lapok: -ill. Dembele (88.)
Kiállítás: -ill. –