Serie A: újabb nagy lépést tett a bajnoki cím felé az Inter – videóval

A kiesőhelyen álló Caglari zsinórban a negyedik bajnokiját veszítette el, míg az Inter 14 Serie A-meccs óta nem talált legyőzőre. Conte csapata január vége óta nem veszített pontot a bajnokságban.

Már a 11. percben veszélyeztetett az Inter, Eriksen távoli bombáját védte Vicario. Ezután is támadásban maradt az Inter, a 18. percben Alexis Sánchez betalált, de lesen volt. Továbbra is a hazaiak játszottak fölényben, de a Cagliari rendezte a védekezését, kevés nagy lehetőséget tudott kialakítani Conte csapata, leginkább Eriksen lövései jelentettek némi veszélyt a vendégek kapujára. A második félidőre tovább fokozta a nyomást a milánói csapat, a 48. percben Sensi lövését védte Vicario. Az 57. percben ismét Eriksen próbálkozását hárította Vicario. A 69. percben nagyon közel járt a gólhoz az Inter, de De Vrij fejese a kapufán csattant. A 77. percben góllá érett a nyomás, Hakimi centerezését Darmian váltotta gólra (1-0). Ez volt az olasz védő második gólja a bajnokságban. A hajrában a kapuja elé szögezte az Intert a Cagliari, záporoztak a veszélyes beadások, de a védelem és Handanovic is a helyén volt, így nem tudtak egyenlíteni Nainggolanék, így újabb lépést tett a bajnoki cím felé az Inter. A milánóiak ezzel tizenegyedik “tavaszi” mérkőzésüket is megnyerték, ami rekord a Serie A-ban, az eddigi csúcsot éppen a városi rivális AC Milan tartotta, a Rossoneri a 89/90-es bajnokságban nyerte meg első tíz tavaszi mérkőzését.

Inter – Cagliari 1-0 (0-0)
Gólszerző: Darmian (77.), ill.