Bundesliga: kikapott a kiesőjelölttől a Leipzig – videóval

A 30. fordulóban nagyon nehéz meccs várt az utolsó előtti helyen álló Kölnre, hiszen az ezüstérem fő várományosát fogadta hazai pályán.

Remekül kezdte a meccset a Leipzig, Forsberg már a 2. percben helyzetbe került, de lövését blokkolták. Ezután is támadásban maradt a Lipcse, a vendégek sokat birtokolták a labdát, és lehetőségeket is ki tudtak alakítani. A félidő végére felpörögtek az események, a 37. percben Mukiele lőtt mellé. Egy perccel később a kölniek is villantak, de Duda lövése is mellé ment. A második félidő legelején jött a meglepetés, a 46. percben Hector góljával megszerezte a vezetést a hazai csapat (1-0). Ezután magabiztosabban játszott a Köln, kijjebb is jöttek és talán erre fáztak rá, hiszen az 59. percben Haidara góljával egyenlített a Leipzig (1-1). Ez sem törte meg a hazaiakat, szinte a középkezdésből ismét előnybe kerültek, ezúttal is Hector talált be (2-1). A hazaiak ezután jól védekeztek, igaz adódott néhány lehetőség a lipcseiek előtt, a 73. percben például Angelino szabadrúgását védte Horn. A 91. percben még Kluivert került helyzetbe, de próbálkozása elkerülte a kaput, a 94. percben pedig Horn védte Angelino lövését, sőt a legvégén Kluivert került ziccerbe, de a kapufát találta el, így nagyon fontos három pontot szerzett a Köln.

Köln – Leipzig 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Hector (46., 60.), ill. Haidara (59.)