Premier League: győzelmével meglépett üldözőitől a Chelsea – videóval

Az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 34. fordulójának szombati kora esti mérkőzésén a dobogóért küzdő Chelsea fogadta a már szinte biztos kieső, ám még a bennmaradásért harcoló Fulhamet.

A két londoni együttes kiegyenlített találkozót játszott egymással, viszont a gólokat a hazaiak szerezték. Már a 10. minutumba jött a vezető találat, Mason Mount átadásából szerzett gólt Kai Havertz (1-0). Az első félidőbe a német találatán kívül még Ola Aina előtt adódott lehetőség, de nem tudott egyenlíteni, mert a Kékek hálóőre Edouard Mendy hárítani tudott. A második félidő elején, a 49. percben újra Kai Havertz tud betalálni, ezúttal a sokat szidott Timo Werner passzát értékesítette a támadó középpályás (2-0). A találkozó hátralévő bő 40 perce pedig szépen lassan lecsordogált, így a Kékek begyűjtötték a nagyon fontos három pontot és megléptek 6 pontra a West Ham United csapatától, a Fulhamnak ugyan matematikai esélye van a bennmaradásra, de ez eléggé sansztalannak tűnik.

Chelsea – Fulham 2-0 (1-0)
Játékvezető: K. Friend, Helyszín: Stamford Bridge (London)
Gólszerzők: K. Havertz (10. 49.) ill.