Premier League: először szenvedett vereséget Masonnel a bajnokságban a Spurs – videóval

Mason két győztes bajnokival mutatkozott be a Tottenham kispadján, míg a Leeds két döntetlen és egy vereség után nyert ismét a Premier League-ben.

Remekül kezdte a meccset a Leeds és a korai helyzetek után meg is szerezték a hazaiak a vezetést, Dallas talált be a 13. percben (1-0). Ezután felpörgött a Spurs, és a 25. percben Son góljával egyenlítettek is a vendégek (1-1). A 31. percben Kane is betalált, de les miatt érvénytelenítették a gólját. Ezután ismét átvette az irányítást a Leeds, és a 42. percben újra előnybe került Bielsa csapata, Bamford volt eredményes (2-1). Az első félidő után megérdemelten vezetett a Leeds. A második játékrész kiegyenlített volt, a Spurs védekezése és támadójátéka is feljavult. Az 50. percben ismét betalált Kane, de ezúttal is leshelyzet előzte meg a gólját. A 72. percben ismét Kane veszélyeztetett, ezúttal szabadrúgásból, ám lövése a kapufán csattant. A 78. percben Lamela került helyzetbe, de Meslier bravúrral hárított. A kihagyott helyzetek a hajrában megbosszulták magukat, a 84. percben Rodrigo érkezett Raphinha beadására, és a spanyol csatár nem hibázott, ezzel eldöntötte a három pont sorsát (3-1). A vereség egyébként sokba kerülhet a Spurs-nek, hiszen így hét pontosra nőhet a hátrányuk a BL-indulást érő negyedik helyezetthez képest, és a két meccsel kevesebbet játszó Liverpool is megelőzheti a Spurs-t, így az Európa-liga is elúszhat a londoniaknak.

Leeds United – Tottenham 3-1 (2-1)
Gólszerzők: Dallas (13.), Bamford (42.), Rodrigo (84.), ill. Son (25.)