Bundesliga: nagy lépést tett a bennmaradás felé a Hertha – videóval

Zsinórban hetedik bajnokiján maradt veretlen a Hertha, míg a Schalke sorozatban negyedik meccsén kapott ki.

Hertha-ziccerrel kezdődött a mérkőzés, a 3. percben Dilrosun hagyta ki a nagy lehetőséget. A 6. percben viszont a Schalke szerzett vezetést, Harit lőtt a tizenhatoson kívülről az alsóba (0-1). A bekapott gól kissé megfogta a berlinieket, de Boyata a 19. percben egyenlíteni tudott (1-1). A 26. percben a vezetést is megszerezhette volna a Hertha, de Piatek lesről volt eredményes. A 37. percben Huntelaar érkezett jól, de fölé lőtt. A 45. percben Leckie szerezhette volna meg a vezetést a Herthának, de fölé lőtt. A második játékrészt is a Hertha kezdte aktívabban, az 52. percben Radonjic lőtt mellé. Az 55. percben Piatek vette célba Fahrmann kapuját, de a német kapus egy bravúrral védeni tudott. Dárdai ezután három cserével frissítette csapatát, aminek a 74. percben meg is lett az eredménye, hiszen a csereként beállt Ngankam góljával vezetést szerzett a Hertha (1-2). A 89. percben emberhátrányba került a Hertha, a csereként beállt Lukebakiót állította ki a játékvezető. A legvégén majdnem megbosszulták magukat az elrontott lehetőségek, a ráadás perceiben a Schalke kétszer is eltalálta a kapufát, de egyenlíteni már nem tudtak a hazaiak, így értékes pontokat szerzett a Hertha.

Schalke 04 – Hertha BSC 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Harit (6.), ill. Boyata (19.), Ngankam (74.)