Bundesliga: két gólos hátrányból jött vissza Leipzig

A félidőben rosszul állt a szénája a Leipzignek, de a második félidőben megmentettek egy pontot.

Az első félidőben a Wolfsburg lefocizta a rossz formába kerülő Leipziget. Az első negyedóra kifejezetten erősre sikerült a vendég csapattól. Ennek eredményeképpen a 12. percben meg is szerezték a vezetést, Philipp bombázta a labdát Gulácsi kapujába 0-1! A Wolfsburg a folytatásban sem állt le, még ha a nyomáson csökkentett is. A 25. percben egy kapufát is elértek. de a következő gólra a hosszabbításig kellet várni, amikor egy beadás ismét Philipp juttatott a kapuba 0-2!

A második játékrészt sokkal aktívabban kezdi a hazai csapat és a szépítés is hamar összejött Orbánéknak. Kluivert zseniális megmozdulásai után az állás 1-2! Aszépítő gól után is folytatódott a lipcsei főlény. A 78. percben büntetőből egyenlített a hazai csapat, Sabitzer volt az ítéletvégrehajtó 2-2! A büntetőt hosszas videózás után fújta be Felix Zwayer. Folytatásban is lendületben maradt a Leipzig, de nem sikerült megfordítaniuk a találkozót, de ezzel az eredménnyel is elégedettek lehetnek a csapatok. A Leipzig a második helyét biztosította be, míg a Wolfsburg a jövő évi BL-indulását.

RB Leipzig – Wolfsburg 2-2 (0-2)
Helyszín: Lipcse, Red Bull Aréna Vezette: F. Zwayer
Gólszerzők: Kluivert (51.), Sabitzer (78.- büntetőből) ill. Philipp (12., 45.+1)