Premier League: a hosszabbításban harcolta ki a győzelmet az Arsenal – videóval

Az Arsenal zsinórban negyedik bajnoki győzelmével életben tartotta az Európa-liga-álmait, ezzel belerondítva Hodgson búcsújába a Selhurst Parktól.

Arsenal-helyzettel indult a mérkőzés, a 2. percben Aubameyang lövését védte Guaita. Az 5. percben a VAR került a főszerepbe, de Schlupp megúszta a piros lapot. Az Arsenal nem tudott fölényt kialakítani, sőt a 23. percben Tomkins fejesét védte Leno bravúrral. A 31. percben Saka esett el a tizenhatoson belül, de a síp néma maradt. Egy perccel később Schlupp lőtt kapásból, de Leno ezúttal is hárított. A 35. percben megszerezte a vezetést az Arsenal, Tierney beadását váltotta gólra Pepe (0-1). A 38. percben ismét a VAR került elő, ezúttal Benteke úszta meg a piros lapot. A 40. percben Zaha esett el a büntetőterületen belül, de ez sem ért tizenegyest. A második játékrészt aktívan kezdte a Palace, és a 62. percben össze is jött az egyenlítés, Benteke fejese kötött ki Leno kapujában (1-1). A 70. percben ismét Benteke veszélyeztetett, de Leno nagy védést mutatott be. A 75. percben Zaha lövését blokkolták az “Ágyúsok”. A 83. percben Ayew találhatott volna be, de Leno újabb bravúrt mutatott be. A kihagyott helyzetek a hosszabbításban megbosszulták magukat, a 91. percben Martinelli talált be (1-2), majd a 95. percben Pepe is bevette Guaita kapuját, ezzel kialakítva a végeredményt (1-3).

Crystal Palace – Arsenal 1-3 (0-1)
Gólszerzők: Benteke (62.), ill. Pepe (35., 95.), Martinelli (95.)