Felkészülés: hetet vágtak a németek, de így is a lettek szerezték a meccs gólját – videóval

A németek meggyőző, fölényes győzelemmel hangoltak az Európa-bajnokságra, a tartalékos Szerbia nem bírt Jamaikával, Andorra és Gibraltár is döntetlent játszott egymással. A magyaroktól egygólos vereséget szenvedő Ciprus – emberhátrányban – négyet kapott Ukrajnától, míg Feröer-szigetek válogatottja ötöt lőtt Liechtenstein ellen.

(Photo by Federico Gambarini/picture alliance via Getty Images)

1. félidő: A mérkőzés elejétől kezdve a kapuja elé szögezte Lettországot Németország, de az első negyedórát kihúzta kapott gól nélkül a vendég együttes. A 19. percben aztán megtört a jég, Havertz passza után Gosens talált be (1-0). A 21. percben újabb gólnak örülhettek a németek, Gündogan lőtt a felsőbe (2-0). A 26. percben Kimmich találta el a kapufát, de a 27. percben újabb gólt szerzett Löw csapata, Müller talált be (3-0). Ezután rendezni tudta sorait Lettország, de a 39. percben megszületett a negyedik német gól is, Havertz centerezésébe ért bele szerencsétlenül Ozols, akiről a saját kapujába pattant a labda (4-0). A 45. percben újabb gólnak tapsolhatott az 1000 fős közönség, ezúttal Gnabry volt eredményes (5-0).

2. félidő: A második játékrészt is fölényben kezdte Németország, az 50. percben Kimmich tálalt Werner elé, aki nem hibázott (6-0). A 66. percben Sané került helyzetbe, de mellé lőtt. Ezután kicsit visszavettek a németek, és a 75. percben össze is jött a becsületgól a letteknek, Saveljevs bombázott állítgatás nélkül Neuer kapujába (6-1). Rögtön a középkezdés után helyzetbe kerültek a németek, Müller hozta kihozhatatlan ziccerbe Sanét, aki közelről talált be, ezzel beállítva a végeredményt (7-1).

Németország – Lettország 7-1 (5-0)
Merkur Spiel-Arena (Düsseldorf); 1000 néző Vezette: Dabanovic
Gólszerzők: Gosens (19.), Gündogan (21.), Müller (27.), Ozols (39. – öngól), Gnabry (45.), Sané (76.), ill. Saveljevs (75.)
Sárga lap: Gündogan (35.), ill. Zjuzins (19.), Oss (35.)

Németország: Neuer – M. Ginter, Hummels, Rüdiger (Süle, 61.) – Kimmich, T. Kroos, Gündogan (Can, 61.), Gosens (C. Günter, 61.), T. Müller (Musiala, 77.) – Havertz (Werner, a szünetben), Gnabry (L. Sané, a szünetben). Szövetségi kapitány: Joachim Löw

Lettország: Ozols – Fjodorovs, Cernomordijs, Oss (Tarasovs, a szünetben), Jurkovskis – Karklins (Krollis, 61.), Emsis, J. Ikaunieks (Maksimenko, a szünetben), Zjuzins (Saveljevs, 68.), Ciganiks (Jaunzems, 68.) – Uldrikis (Varslavans, 80.). Szövetségi kapitány: Dainis Kazakevics

Szerbia – Jamaika 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Pavlovic (61.,) ill. Gray (29.)

Ukrajna – Ciprus 4-0 (2-0)
Gólszerzők: Yarmolenko (37. – tizenegyesből, 65.), Zinchenko (45. – tizenegyesből), Yaremchuk (59.), ill.
Kiállítva:
 – ill. Panayiotou (36.)

Andorra – Gibraltár 0-0 (0-0)

Feröer-szigetek – Liechtenstein 5-1 (3-1)
Gólszerző: K. Olsen (23., 65.), Hendriksson Olsen (38, 41.), Davidsen (79.), ill. Goppel (19.)