Felkészülés: döntetlennel hangolt az Eb-re Lengyelország – videóval

Hiába játszott a mérkőzés nagy részében mezőnyfölényben Lengyelország, a végén az egyenlítésnek kellett örülniük Lewandowskiéknak.

(Photo by Foto Olimpik/NurPhoto via Getty Images)

Mozgalmasan kezdődött a mérkőzés, az első percekben mindkét kapu előtt adódott veszély, de a kapusok jól mozdultak ki a beadásokra. Ezután Lengyelország átvette az irányítást, Izland pedig visszahúzódott. A 20. percig kellett várni az első igazi lehetőségre, Bjarnason lőtt, de a labda elkerülte a kaput. A 26. percben megszerezte a vezetést Izland, Gudmundsson sarkazott Szczesny kapujába (0-1). Nem örülhettek sokáig a vendégek, 34. percben Zielinski góljával egyenlített Lengyelország (1-1). A második játékrész villámgyors izlandi találattal kezdődött, Bjarnason lőtt a felsőbe (1-2). A lengyelek a hajráig nem tudtak igazi fölényt kialakítani, de a hajrára felpörgött Paulo Sousa csapata, a 86. percben Swiderski lövését védte Kristinsson, majd Kozlowski fejelt mellé. A 88. percben aztán összejött az egyenlítés, Swiderski vette le a labdát a kapunak háttal, majd fordulatból az izlandi védő lábai között kilőtte a hosszú alsót (2-2).

Lengyelország – Izland 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Zielinski (34.), Swiderski (88.), ill. Gudmondsson (26.), Bjarnason (47.)