Felkészülés: skót csapat ellen szenvedett vereséget az Arsenal – videóval

Az Arsenal az első nyári felkészülési mérkőzésén 2-1-re kikapott a skót élvonalbeli Hiberniantől.

(Photo by Ian Rutherford/PA Images via Getty Images)

A londoniak számára rémálomszerűen alakult az első félidő az Európa-konferencialiga-induló skót csapat otthonában: még 0-0-ás állásnál Eddie Nketiah ordító ziccerben lőtt mellé, majd Arthur Okwonko hibázott hatalmasat a kapuban, amit Boyle váltott gólra (1-0). A 19 éves hálóőrről tudni érdemes, hogy a múlt héten írt alá hosszú távú szerződést az Arsenalnál és került fel az első csapat keretéhez. A második játékrész közepén Mackay révén a Hibernian megszerezte a második gólját is (2-0), majd ezt követően nem sokkal Nicolas Pépé tizenegyest rontott. Szűk tíz perccel később aztán volt minek örülnie is az Arsenal-szurkolóknak: Emile Smith Rowe szép akció végén szépített (2-1). A londoni együttes a következő felkészülési meccsét négy nap múlva a skót bajnok Rangers-szel vívja.

Hibernian (skót) – Arsenal (angol) 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Boyle (21.), Mackay (69.), ill. Smith Rowe (82.)