Tokió 2020: hétgólos meccsen az USA szerezte meg a bronzérmet – videóval

Az Amerikai Egyesült Államok női labdarúgó-válogatottja 4-3-ra legyőzte Ausztráliát a tokiói olimpia bronzmérkőzésén.

(Photo by Francois Nel/Getty Images)

Rapinoe 8. percben szerzett szögletgólja után (0-1) a 17. percben egyenlített Ausztrália, Kerr volt eredményes, az amerikai kapus csak beleérni tudott a lövésébe (1-1). A 21. percben ismét Rapinoe villant, remek kapáslövése után ismét előnybe került az USA (1-2). A 45. percben már kettővel vezetett az USA, Lloyd lőtte ki a hosszú alsót (1-3). Az 51. minutumban Lloyd ugrott ki üresen, és higgadtan passzolta el a kapus mellett a labdát (1-4). Az 54. percben szépítettek az ausztrálok, Foord fejese talált utat a kapuba (2-4). Az 56. percben tovább zárkózhatott volna Ausztrália, de a fejes a kapufán csattant. A 70. percben ismét betalált az USA, de ezt a gólt nem adták meg. A 89. percben igazán szorossá tette a hajrát Gielnik, aki távolról bombázott a kapuba (3-4), de a ráadásban már nem sikerült egyenlíteni, így az Amerikai Egyesült Államoké a bronzérem. Az Egyesült Államok az első öt olimpiából – a női labdarúgás 1996 óta szerepel az olimpiai programban – négyet megnyert, 2016-ban pedig a negyeddöntőben búcsúzott. Bronzérmet most először szerzett.

Olimpiai játékok, női labdarúgás, bronzmérkőzés
Ausztrália – Egyesült Államok 3-4 (1-3)

Gólszerzők: Kerr (17.), Foord (54.), Gielnik (90.), ill. Rapinoe (8., 21.), Lloyd (45., 51.)

A női labdarúgótorna döntőjét magyar idő szerint augusztus 6-án, pénteken 4:00-tól játssza Svédország Kanada ellen.