Serie A: továbbra is hibátlan az AS Roma! – videóval

A Serie A harmadik fordulójában a Sassoulo ellen vért izzadva ugyan, de nyerni tudott az AS Roma, megőrizve hibátlan mérlegét.

(Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

José Mourinho 1000. találkozóját győzelemmel ünnepelték a ‘farkasok’, ám nagyot kellett küzdenie, sőt olykor izgulnia is a hazaiaknak azért, hogy meg legyen a három pont.

Bryan Cristante a 37. percben szerzett vezetést a Mourinho csapatnak, csakhogy előtte már volt egy érvénytelenített gólja (VAR) a vendégeknek.

A szünetre még hazai vezetéssel vonultak a felek, ám érezhető volt, hogy a szimpatikusan, és olykor igen tetszetősen és bátran játszó Sassoulonak lehet keresnivalója – Lett is: Filip Djuricic egyenlített a második játékrész derekán.

A vendégek egyenlítő találata után kezdődött igazán nagy rohanás a pályán. Mindkét fél eljutott kapufáig; Rui Patriciót igen komolyan megdolgoztatták a vendégek – a hajrá viszont parádésra sikerült.

Stephan El Shaarawy a 91. percben remekbe szabott gólt lőtt (2-1), mint később kiderült, el is döntötte a találkozót, csakhogy a lefújás előtt még egy pillanatra megdermedt a levegő a Stadio Olimpicóba, hiszen Ricardo Scamacca hasonlóan szenzációs lövését les miatt érvénytelenítették.

Ha nehezen is, de nyert az AS Roma és maradt 100%-os a tabella élén.

AS Roma – Sassuolo 2-1 (1-0)
Cristante (37.), El Shaarawy illetve Djuricic (57.)

Korábbi eredmények:

Milan – Lazio 2- 0 (1-0)
Gólszerzők: Leao( 45.), Ibrahimovic (67.)

Sampdoria – Internazionale 2–2
Góleszezők:
Josida (33.), Augello (47.), illetve Dimarco (18.), L. Martínez (44.)

Cagliari – Genoa 2-3
Góleszezők
Joao Pedro (16. -11-esből), Ceppitelli (56.), illetve Destro (59.), Faresz (69., 78.)

Spezia -Udinese 0-1
Gólszerző: Samardzic (79.)

Torino – Salernitana 4-0
Sanabria (45.), Bremer (65.), Pobega (87.), Lukics (90+1.)

Empoli – Venezia 1-2
Gólszerzők: Bajrami (89. -11-esből, illetve Henry (13.), Okereke (68.)

Atalanta – Fiorentina 1-2
Gólszerzők: D. Zapata (65.  -11-esből, illetve  Vlahovics (33. és 49. -mindkettőt 11-esből)

Napoli – Juventus 2-1
Gólszerzők: Politano (57.), Koulibaly (86.), illetve Morata (10.)